Nazardan hasta olanlar için

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla… Sayfamıza hoş geldiniz. Nazar diğer musibetler gibi başımıza gelebilecek bir musibet olup hak ve gerçektir. Müslümanlar olarak nazarın varlığından tereddüt bile edemeyiz çünkü gerçektir. Nazardan ise ancak dua ile korunmak mümkündür.

Pek çok insan başkasının lafıyla ya da gözüyle nazara maruz kalabilir. Bu nazarlardan korunmak ve kem gözleri üzerimizden uzaklaştırmak için çeşitli koruyucu dualar bulunmaktadır. Bu duaları her gün tekrarlamak koruyucu etkisini yenileyerek daha kalıcı bir sonuç verecektir.

Özellikle günümüzde nazar değmesi ile hasta olmak mümkündür. Bu hastalıklardan ve belalardan korunmak için mutlaka nazar duası edilmelidir. İslam alemindeki çoğu hocanın önerdiği bu koruyucu dualar kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayarak üzerindeki nazarı kırmaya yardımcı olacaktır.

Nazar için duaların en başında Kafirun Suresi gelmektedir. Koruyuculuğu yüksek olan bu duayı her sabah ve akşam tekrar etmek gerekir. Ayrıca kötü belalardan ve olaylardan korunmak için edilen dualardan biri de Ayetel Kürsidir. Ayetel Kürsi, bilindiği üzere kişiyi tüm şerlerden korumaktadır. Bu nedenle nazara karşı en büyük koruyucu etkiyi sağlayan da bu duadır.

En Etkili Nazar Duası Nedir?

Nazara karşı kendini güvence altına almak isteyen çoğu kişi belirli bir ortam içerisine girmeden ya da bu ortamdan çıktıktan sonra nazar duasına başvurmaktadır. Nazar, kişinin üzerinde bir ağırlık hissettiği durumdur. Nazardan hasta olan kişi sayısı da oldukça fazladır. Bu nedenle en etkili nazar dualarını okumak, kişinin kendini korumasını sağlayacaktır. Bu dualar arasında Felak ve Nas en etkili olanlarıdır. Şeytanın şerrinden ve kötü nazarlardan koruyan bu dualar beraber okunmalıdır.

Hastalık çıkaran nazar dua ile atlatılır

Kem gözlerin etkisiyle oluşan nazar dua ile atlatılır. Bu nazarlara karşı kişinin kendini koruması için dualar bulunmaktadır. Bu dualar arasında Kelam Suresi oldukça etkili sonuç veren dualardan biridir. Bu duayı gece yatmadan önce ve sabah kalktıktan sonra tekrar etmek, etkisini göstermesi için oldukça önemlidir. Aynı zamanda kişi dışarıya çıkacağı zaman 3 İhlas Suresi, 1 Fatiha okuması da kişinin tüm gün korunmasını sağlayacaktır.

Mutlaka okuyunuz:  Dua forum açıldı

Bu duaların anlamına bakıldığı zaman koruyucu etkisi hissedilmektedir. Kem gözlerden korunmak ve nazara gelmemek için kişi kendine sürekli olarak bu dua ve sureleri tekrar etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda günlük hayatta işlerin yolunda gitmesi için de bu dualar edilebilmektedir. Kişi günlük olarak bu tarz koruyucu dualar ederek nazara karşı korunmuş olur.

nazar için dua

Yorumunuzu paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir