Dua forum açıldı

Bismillahirrahmanirrahim. Selamun aleyküm sevgili kardeşlerim. Dua forum sizler için yeniden açılmıştır. Dua forum nedir? İçeriğinde neler bulunur? Neden böyle bir isim seçildi? İşte bütün bu soruları kısaca özet geçerek sitemizdeki kaliteli içerikle sizi başbaşa bırakacağım.

Dua forum özünde dualara yer vermek amacıyla açılmıştır. Maksatımız ağırlıklı olarak, bilinmeyen ve unutulmuş en güzel dualara yer vermektir. Tabi ki bunu yaparken de sizlerin bize olan geri bildirimleri önem arz etmektedir. Geri bildirimleri almanın en kolay yolu da blog yorumlarından geçiyor. Yorumlar ile bize geri bildirimlerinizi göndermeniz mümkündür.

Duanın insan için öneminden bahsetmeye gerek yoktur. Çünkü hepimiz biliyoruz ki yaratıcının, halikimiz olan Allah’ın bize istediğimizi vermesi iki dudağımızın arasından ve göğe açılan ellerimizden, samimi olan kalbimizden geçiyor. Allah’ın bizden istediği şey de tam olarak kusursuz bir samimiyetle dilemektir.

Samimiyyet ise içinde ciddiyetsizliğe mahal bırakmayan bir kavramdır. Samimiyet ile yaratıcıdan istediğimiz her şey aslında bir duadır. Dua bu bağlamda samimiyet ile kesişiyor diyebiliriz. Samimi olan bir insan aslında Allah’a olan iletişiminin tamamında dua halindedir. Çünkü samimiyet ile yönelen kalpler huzuru bulma konusunda daha isteklidir.

İşte bu samimi ortamı yakalamanız için biz burada sizlere o ruh halini aldıracak sihirli kelimeleri yani duaları paylaşacağız. Dualar ışığında hareket edip, birbirimizden dua isteyeceğiz. Hayatın sadece istemek değil aynı zamanda paylaşmak olduğunu da hissettirecek bu ortam sizinle yeşerip büyüyecektir. Bu nedenle katılımlarınız da önem arz edecektir. Sizin katılımlarınızla biz de ülkemiz adına faydalı paylaşımlar yapmaya ve ülkemiz insanı için dualarla yola çıkmaya devam edeceğiz. Unutmayacağımız he kardeşimizde bizimle olan gönüllerin payı olacaktır. Biz sayfamızı bismillah diyerek açtık ve biliyoruz ki Allah’ın ismiyle açılan her şey hayır ve bereketli olur. Biz de bu ismin tecellisindeki hayır ve bereketi almayı ilahımızdan diliyoruz.

Mutlaka okuyunuz:  Dua ederken nelere dikkat edilmelidir?

Dua forum için dua edelim

Ya rabbi! Senin adınla çıktığımız bu yolculukta bizi başarılı kıl, mübarek ve ehil kıl. Sen, senin isminle yola çıkanları hüsrana uğratmadın. Bizleri de hüsrana uğratmayacağını bilir ve o şekilde sana hamd ederiz. Hamd yalnızca sanadır. Amin.

dua forum açıldı

Yorumunuzu paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir